akad.arch. Oldřich Hozman

Narozen v roce 1964. Je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor architektura, interiéry a design nábytku. V první polovině posledního školního roku vysokoškolského studia na přelomu roku 1988 a 1989 pobýval šest měsíců na stáži
na University of Industrial Arts v Helsinkách.

Od roku 1989 pracuje jako architekt ve svobodném povolání. Věnuje se projektům ekologické architektury, návrhům interiérů a nábytku z přírodních materiálů, designu a výstavnictví.

Od roku 1996 do roku 2004 studoval Mezinárodní školu feng shui (pod vedením Rogera Greena) a Školu energie krajiny (pod vedením Pavla Kozáka). Od roku 2006 do roku 2012 se
v Čechách a v zahraničí účastnil seminářů geomantie (pod vedením Marko Pogačnika, Anny Pogačnik a Hanse Andewega). V letech 2009 až 2011 studoval soukromě (pod vedením Jörga Schrödera) pohybové umění eurythmie.

Od roku 2010 do roku 2019 se účastnil a vedl některé pracovní skupiny na týdenním soustředění orientačního studia International Postgraduate Medical Training v Českém Krumlově (pozorování přírody, modelování, řezbářství a terapeutická práce se dřevem).

Od roku 2017 je jedním z lektorů ve vzdělávání waldorfské pedagogiky Tomáše Zuzáka. Přednáší tam o rozvoji lidských smyslů, o architektuře Rudolfa Steinera a o principech architektury waldorfských škol.

V letech 2012 až 2016 studoval a byl lektorem geometrie a perspektivy na Akademii anthroposofické umělecké terapie Rafael v Bratislavě pod vedením Jany Koen. Od roku 2017 přednáší na každoroční týdenní letní Konferenci sedmi umění v Bratislavě (Gloriadei). Vede semináře modelování goetheanistických organických tvarů a semináře tvorby organické architektury.

 

Generální partner
Partneři